Історія вебінарів

webinar_history
Вебінари або онлайн-семінари стали невіднятною частиною нашого життя. Але мало хто замислювався над історією вебінарів: коли та де вони виникли, що було їм передувало. Тому сьогодні пропонуємо вам відправитися в екскурс цією дивною технологією.

Історія вебінарів починається в кінці 1980-х років. Саме тоді, на самому початку історії інтернету, з’явилися попередники вебінарів — перші системи текстового спілкування в режимі реального часу, такі як IRC. У середині 1990-х виникли веб-чати і програми для миттєвого обміну повідомленнями.

У 1995 році компанія PictureTel оголосила про випуск програми LiveShare Plus. Додаток дозволяв демонструвати екран, надавати іншому користувачеві віддалений доступ до комп’ютера, передавати файли та обмінюватися текстовими повідомленнями.

Перші публічні веб-конференції стали доступними в травні 1996 року завдяки компанії Microsoft, яка анонсувала запуск NetMeeting. Програма являла собою вбудований компонент для браузера Internet Explorer 3.0. NetMeeting дозволив користувачам спілкуватися та обмінюватися даними в режимі реального часу.

Перше програмне забезпечення для вебінарів, PlaceWare, вийшло того ж року. Його випустила компанія Xerox PARC.

Програма дозволяла одному або декільком користувачам виступати з презентацією, на якій одночасно могли бути присутніми сотні або навіть тисячі відвідувачів з усього світу. Крім того, PlaceWare надавала ряд інших можливостей: проведення опитування аудиторії, спілкування в приватному чаті, залучення до ефіру учасників вебінару.

1998 року Ерік Р. Корб зареєстрував торговий знак «webinar», але пізніше це рішення було оскаржене в суді. Зараз торговий знак «webinar» належить компанії InterCall.

У 1999 було розроблено програма WebEx Meeting Center, незабаром перейменована в WebEx. Вона дозволяла проводити вебінари одночасно для 1000 слухачів.

З 2000 року на ринку почало з’являтися все більше і більше сервісів для проведення вебінарів: GoToMeeting, GoToWebinar, ClickWebinar, MyOwnConference. З кожним роком у програмах для вебінарів удосконалювалися функції, з’являлося більше можливостей.

Підсумовуючи, можна відзначити, що історія вебінарів нараховує всього декілька десятиліть, але за цей час стрімко розвивалася як сама технологія вебінарів, так і сервіси для їх проведення.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *