Як провести перший вебінар

перший вебинар

Ми знаємо, як це не просто почати проводити вебінари. Вас турбують сумніви: чи вийде, чи буде моя доповідь цікавою, чи впораюся з технічними моментами… Або Ви ніяк не можете визначиться з темою і все відкладаєте момент X. Сьогодні ми хочемо поділитися порадами, які допоможуть провести перший вебінар максимально спокійно і ефективно.

1. Підготовка – наше все

Ретельно продумайте план виступу, напишіть його і вивчіть. Так ви будете почувати себе впевненіше, а значить спокійніше. Протестуйте обладнання і сервіс вебінарів. Подумайте над приміщенням, звідки можна вести трансляцію, де вас ніхто не буде відволікати. Подбайте про додаткове освітлення. Така увага до деталей дозволить вам уникнути сюрпризів під час виступу. Але не турбуйтеся, якщо щось піде не так. Пам’ятайте, ви проводите вебінар вперше.

2. Передбачити питання

Працюючи над текстом виступу, думайте про те, які питання можуть задати слухачі з того чи іншої тези. Таким чином, ви зможете зробити доповідь більш змістовною, і несподіванок на вебінарі буде менше.

3. Не забувайте про слухачів

Під час першого вебінару дуже легко захопитися своєю доповіддю і зосередитися тільки на собі. Але не забувайте про тих, хто прийшов ваш вебінар послухати. Задавайте питання, просіть поділитися досвідом або враженнями. Пам’ятайте, без слухачів вебінар не відбувся.

4. Кличте на допомогу

У будь-якого сервісу вебінарів є можливість проводити трансляції разом з модератором. Це користувач, який вам у всьому допомагає і стежить за дисципліною. Як правило, модератор на вебінарі блокує тролів, видаляє спам, дає посилання на додаткові матеріали по темі вашої доповіді. Модератор на першому вебінарі – ваш незамінний помічник.

5. Не звертайте увагу на тролів

Будьте готові до того, що в чаті деякі учасники будуть розповсюджувати спам, рекламувати себе і свої послуги. Це відбувається практично на кожному вебінарі. Тому посилання блокуйте, спамні повідомлення видаляйте. Головне – не забувайте, що вебінар ви проводите не для тролів. Тому їм – мінімум уваги.

6. Пам’ятайте про час

Вебінар може вас захопити, і те, що ви планували розповісти за 20 хвилин цілком може розтягнутися на годину. Намагайтеся не відволікатися, попередьте слухачів, що відповісте на всі питання вже після основної частини.

7. Не читайте слайди!

Ніколи і ні за яких обставин не читайте слайди. Якщо ваші слухачі змогли потрапити на вебінар, значить вони вміють читати. Читання слайдів може негативно відобразиться на результатах проведення вашого першого вебінару.

8. Розслабтеся та отримуйте задоволення

Вас прийшли послухати такі люди, як і ви самі. Сприймайте все, що відбувається як дружню бесіду.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0