Обладнання для вебінару

Обладнання для вебінару

Один з важливих етапів організації вебінару – вибір і налаштування необхідного обладнання. Адже враження навіть від найяскравішої та захоплюючої презентації можуть бути зіпсовані поганим звуком, нечітким зображенням та технічними несправностями.

Для того, щоб провести вебінар, необхідне таке обладнання:

  • Комп’ютер, підключений до інтернету.
  • Веб-камера (якщо будете говорити з відео).
  • Гарнітура (навушники і мікрофон).

Комп’ютер

Для проведення вебінарів підійде будь-який сучасний комп’ютер. Обов’язкова умова – на ПК повинна бути встановлена ​​остання версія плагіна Adobe Flash Player. Безкоштовно встановити чи оновити плагін можна за посиланням.

Також на комп’ютері повинен бути встановлений один з інтернет-браузерів:

   • Google Chrome
   • Internet Explorer
   • Mozilla Firefox
   • Safari
   • Opera

Якість звуку та відео під час вебінару багато в чому буде залежати від швидкості вашого інтернет-з’єднання. Якщо ви будете проводити вебінар з відео, швидкість інтернету має бути не менше 512 кбіт/с. Для мовлення без камери буде достатньо 256 кбіт/с.

Під час проведення вебінарів необхідно відключити skype, призупинити всі завантаження та закрити всі непотрібні вкладки в браузері.

Веб-камера

Безліч комп’ютерів і ноутбуків мають вбудовані веб-камери, які можна використовувати для проведення вебінарів. Проте якість зображення буде набагато вища, якщо скористатися зовнішньою камерою. Вона підключається до комп’ютера по USB або Firewire.

Мікрофон і навушники

З особливою ретельністю підійдіть до вибору гарнітури. Яким би цікавим не був ваш вебінар, йому забезпечений провал, якщо користувачі будуть погано вас чути. У більшості комп’ютерів і ноутбуків вбудовані мікрофон і динаміки, але, як правило, вони забезпечують невисоку якість звуку і викликають ефект “луни”.

Для проведення вебінару можна використовувати звичайну гарнітуру зі штекером або USB гарнітуру. У більшості випадків ідеальною для вебінару є саме USB гарнітура. За рахунок вбудованої звукової карти вона дає більш чисте звучання і ефективно бореться зі стороннім шумом.

Якщо у вашому вебінарі беруть участь кілька ведучих, які знаходяться в одній кімнаті, можна скористатися спікерфоном. Це спеціальне обладнання, яке складається з мікрофону і динаміка. Спикерфон дозволяє передавати звук на відстані до 3-х метрів. При цьому він усуває акустичне відлуння і сторонні шуми.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0