Онлайн-тестування. Виводимо інтернет-курс на новий рівень

Online test

Сьогодні ми без перебільшення можемо стверджувати, що системи онлайн-тестування зробили справжню революцію в навчанні. Саме вони допомогли вдосконалити оцінювання знань студентів. Тепер викладачам набагато легше проводити екзамени та слідкувати за результатами і прогресом своїх учнів. Вже давно минули часи, коли вчитель мав створювати кожен тест власноруч, записувати результати до журналу та вираховувати середній бал. Сучасні системи онлайн-тестування допомагають слідкувати за прогресом кожного учня без складних підрахунків. Самі ж інструменти для створення онлайн-тестів стають дедалі зрозумілішими і зручнішими як для учнів, так і для викладача.

Навчитися створення онлайн-тестів легко

Раніше багато викладачів відмовлялись від онлайн-тестів, оскільки створення кожного з них вимагало багато зусиль і могло бути справді виснажливим. Хтось боявся, що у нього не вистачить знань, доведеться купувати додаткове обладнання, розбиратися з HTML-кодом або делегувати створення тесту іншим. Але зараз інструменти для створення тестів стають на стільки інтуїтивно зрозумілими, що кожен викладач, навіть новачок в e-learning`у, може легко створити відмінний онлайн-тест для свого курсу. Зручно, що більшість програм не вимагає встановлення, працюючи у браузері, а мобільні додатки для створення онлайн-тестів дозволяють приготувати екзамен навіть у дорозі.

Онлайн-тестування заощаджує час

Зараз можна створити величезну базу питань і зберегти їх, щоб використати пізніше. Не потрібно писати окремий тест для кожного курсу — ви можете створити екзамен, вибираючи питання зі своєї бази або користуючись шаблоном, який буде легко змінити відповідно до особливостей кожного курсу. Окрім того неабияк полегшує життя автоматична система підрахунку балів. А якою простою може бути аналітика! Ви маєте можливість миттєво визначити, кому з ваших учнів потрібна допомога. Загалом завдяки онлайн-тестам ви можете зберегти свої нерви та час. Деякі системи дозволяють не тільки вибрати зовнішній вигляд тестів, але й автоматично формують іменні сертифікати за результатами складеного іспиту.

Онлайн-тести ефективні та надійні

Надійність тестів стає особливо актуальною, якщо ви створюєте онлайн-курси. Щоб оцінка кожного учня була об’єктивною, важливо запобігти різним способам списування. І саме сервіси для онлайн-тестування пропонують використовувати методи, що не дозволять студентам курсів ділитися відповідями. Ви можете створити велику кількість версій одного і того самого тесту, змінюючи послідовність питань і варіантів відповідей. Ефективним буде також запропонувати більше ніж 6 розгорнутих відповідей для кожного завдання або приховувати відповіді на попередні питання.

Багато систем онлайн-тестування не дозволяють користувачам скопіювати текст з діалогового вікна. А ми знаємо, що проходження тесту за комп’ютером може викликати спокусу підгледіти відповідь на питання в інтернеті. Навіть беручи до уваги той факт, що питання можна надрукувати, ви маєте можливість встановити ліміт часу для написання відповіді.

Недоліки онлайн-тестування

Дослідження показали, що результати тестів будуть нижчими в учнів, які проходять опитування онлайн, в порівнянні з тими, хто користується папером і ручкою. Але така особливість найімовірніше пов’язана з тим, що багато людей просто не звикли до такої форми перевірки знань.

Вибір програми для онлайн-тестування

Але як визначитись з програмою для створення тестів? Обрання платформи для створення онлайн-тестів є подібним до вибору програми для вебінарів:

  • Подивіться, які програми є на ринку. Спочатку вам ні до чого детально вивчати всі функції, які пропонує кожна з програм, достатньо лише проглянути список запропонованих інструментів. Зверніть увагу, на список мов, які підтримує сервіс.
  • Тепер, коли ви знаєте, які опції можуть бути доступні у програмах для тестів, складіть список найбільш важливих для вас.
  • Порівняйте різні програми. Оцінюйте їх лише за тими параметрами, які мають для вас значення і будуть вирішальними під час вибору сервісу.
  • Ознайомтесь з відгуками.
  • Протестуйте декілька варіантів. Більшість програм пропонують безплатний тест-драйв. Використайте цю можливість і переконайтеся, чи буде вам зручно створювати, а учням проходити тести. З цією метою добре було б влаштувати невеличку перевірку серед своїх учнів, щоб дізнатися їхню думку. Важливо, щоб такий тест мав передусім символічний характер і не міг вплинути на оцінку за курс.

Звісно, було б просто чудово, якби ваш сервіс вебінарів або програма для e-learning`у підтримували онлайн-тестування. Робота над таким курсом вимагає менше зусиль, усі тести і результати зберігаються в одному місці. Але кожен курс є особливим, і програму для онлайн-тестування потрібно вибирати з огляду на специфіку власне вашого навчального курсу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *