Як підготуватись до вебінару

pidgotovka

Учасників на вебінар зібрано, обладнання вибрано, презентація готова. Але це ще не все. Що потрібно зробити безпосередньо перед заходом, щоб зустріч пройшла гладко і продуктивно? Ми підготували для вас список, який допоможе звернути увагу на різні моменти підготовки до вебінару і нічого не оминути.

За 2 дні до вебінару

Налаштувати листи-нагадування до учасників
Перед вебінаром потрібно два чи три рази нагадати учасникам про вебінар і відправити посилання з доступом до нього. Підготувати листи з нагадуваннями можна за допомогою спеціального сервісу email-розсилок або скористатися функцією надсилання листів, яку пропонують деякі платформи для вебінарів.

Подбати про зовнішній вигляд
Краще одягнути однотонний одяг. Смугасті та картаті сорочки чи кофти, одяг з дрібними елементами ніби “вібрують” на відео. Одяг не має викликати у вас дискомфорт або відволікати увагу. Тому вдягайте такі речі, у яких вам буде зручно.

Підготувати тло
Подбайте про те, що бачитимуть учасники позаду вас під час вебінару. Не сідайте перед стіною з дрібними деталями — зображення буде миготіти. Віддавайте перевагу однотонному фону. Переконайтеся, що тло відповідає діловому чи корпоративному стилю. Наприклад, якщо ви проводите вебінари з бізнесу, добре було б розмістити камеру навпроти полиці з книгами чи однобарвної стіни. Шпалери в квіточки — поганий варіант.

За день до вебінару

Завантажити презентацію
Додати презентацію і всі необхідні матеріали на сервіс вебінарів. Зазвичай конвертація файлів на вебінарній платформі займає певний час, тому завантажувати матеріали потрібно завчасно. Після завантаження файлів, обов’язково перевірте, чи правильно вони виглядають.

Провести тест обладнання
Більшості технічних проблем на вебінарі можна уникнути, якщо завчасно провести тест обладнання для вебінару. Таку функцію пропонують майже всі вебінарні сервіси. Якщо тест покаже, що є певні проблеми, ви матимете достатньо часу, щоб їх виправити.

За 60 хвилин до початку

Перевірити звук і відео у спікерів
Нехай ведучі, які будуть виступати на вебінарі з камерою і мікрофоном, теж протестують своє обладнання. Це допоможе зменшити кількість технічних проблем на вебінарі.

За 30 хвилин

Встановити привітання на вебінар
Гості заходять на вебінар за кілька хвилин до початку зустрічі. Зрозуміло, що дивитись на порожній екран буде нецікаво. Тому поки учасники збираються, можна включити у кімнаті музику чи привітальне відео.

Розвантажити інтернет-канал
Вимкніть усі завантаження і програми, які можуть вплинути на швидкість вашого інтернету.

За 20 хвилин

Подбати про сторонні звуки
Вимкніть телефон і системні повідомлення на комп’ютері. Попросіть колег або інших людей, які знаходяться поряд з вами, не заважати.

Налити склянку води для ведучого
Під час довгої розмови може пересохнути в горлі. Ковток води або іншого напою допоможе зберегти голос дзвінким.

За 1 хвилину до початку

Увімкнути запис вебінару
Коли розпочнеться вебінар, ви можете просто забути про те, що потрібно його записати. Тому кнопку запису краще натиснути за хвилину до початку ефіру.

Усе, тепер ви готові до вебінару. Завдяки ретельній підготовці вам буде легше провести захід спокійно, впевнено і продуктивно. Вдалих вам вебінарів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *