Система вебінарів: тонкощі вибору

Система вебінарів

Сучасний інтернет вже неможливо уявити без вебінарів — онлайн-аналога навчальних конференцій та семінарів. Вони впевнено увійшли у систему маркетингу і продажів уже багатьох компаній. Але особливо добре вебінари зарекомендували себе у системі дистанційного навчання.

Переваги вебінарів важко не помітити: вони дають можливість знаходитись в одній аудиторії людям з різних регіонів і країн, скорочують транспортні та організаційні видатки. Ще один вагомий плюс — це їх доступність. Для того, щоб організувати вебінар потрібно зовсім мало: комп’ютер зі швидкісним інтернетом, веб-камера, навушники та спеціальна система вебінарів.

Сьогодні ми поговоримо про тонкощі вибору системи вебінарів.

Система вебінарів — це програмне забезпечення для онлайн-конференцій, семінарів, тренінгів через інтернет. Найчастіше система вебінарів працює просто з браузера, без необхідності встановлювати її на комп’ютер. А це означає, що ви можете легко почати користуватися нею без жодної допомоги програміста чи системного адміністратора.

Основні можливості системи вебінарів

Всі базові інструменти, які пропонують системи вебінарів, можна умовно розділити на 4 категорії — це спілкування, робота з матеріалами, статистика і запис. Спілкуватися можна в чаті, а також за допомогою камери та мікрофона, коли одна або декілька осіб виступають перед аудиторією.

Робота з матеріалами передбачає показ презентацій, зображень і відео учасникам вебінару. Спільний доступ дозволяє забезпечити слухачів усіма необхідними матеріалами та документами. А за допомогою спеціального режиму показу екрана можливо у реальному часі продемонструвати співрозмовникам, як працювати з будь-якою програмою.

Після вебінару організатори отримують запис трансляції та статистику. У статистиці вебінару є уся інформація про учасників, результати опитувань і тестів, історія повідомлень чату.

Деякі системи вебінарів надають додаткові інструменти, наприклад, попередню розсилку запрошень учасникам, онлайн-тестування, лендінги.

Як вибрати систему для вебінарів

Для новачка вибір системи вебінарів може стати справжньою проблемою. Адже на ринку існує декілька десятків систем для вебінарів.

Ми виділили 7 базових критеріїв, на які варто звернути увагу, щоб вибрати вдалу систему вебінарів.

Ціна. Є безплатні та платні системи вебінарів. Ми не рекомендуємо користуватись безплатними рішеннями — вони не гарантують бажаної якості.

Ціна на платні сервіси буде залежати від кількості учасників і доступних інструментів. Вибираючи сервіс, подивіться, на скільки гнучкою є тарифна сітка. Таким чином ви зможете вибрати найбільш вигідний пакет, не переплачуючи.

Кількість учасників. Зверніть увагу на число слухачів, які можуть бути присутніми на вебінарі. Зазвичай це від 20 до 1000 учасників. Але деякі системи пропонують вебінарні кімнати на 2000 слухачів і навіть більше.

Наявність необхідних інструментів. Переконайтеся, що система вебінарів пропонує повний набір базових інструментів. Можливо, комусь достатньо лише показу камери та чату, але є ряд функцій, завдяки яким навіть новачки можуть проводити вебінари на високому рівні:

 • Можливість надати слово учасникам
 • Показ завантаженого відео і роликів з YouTube
 • Показ екрана
 • Указка і малювання
 • Опитування і тести
 • Фільтрація і премодерація чату
 • Інтеграція з соціальними мережами
 • Налаштування дизайну вебінарів
 • Запис вебінарів
 • Інтеграція зі своїм сайтом
 • Інтеграція з Google Analytics

Мова системи. Найбільше систем для вебінарів є російською і англійською мовами, але є і багатомовні системи. На жаль, лише декілька пропонують інтерфейс українською мовою. Подбайте про свою аудиторію і вибирайте сервіс, який буде зрозумілим не тільки для вас.

Підтримка. Перевірте, чи є у вибраної системи онлайн-підтримка. Працівник техпідтримки допоможуть вам швидше розібратися у програмі та вирішити будь-яку проблему.

Легкість використання. Напевне, у вас немає багато часу, щоб розбиратися зі складним інтерфейсом. Вибирайте максимально зрозумілий для себе сервіс. А щоб швидше опанувати програму — читайте інструкції та дивіться відеоуроки.

Мобільний доступ. Понад 50 відсотків учасників заходять на вебінар з планшетів і смартфонів. Тому вибрана система повинна працювати на мобільних пристроях так само добре, як і на комп’ютері.

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам розібратися в інструментах систем для вебінарів і дозволить у майбутньому вибрати правильний сервіс.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *