Вебінари для вищих навчальних закладів: способи застосування

вебинары и вузы

Навіть якщо ви не брали участь в останніх конференціях присвячених онлайн-освіті, то напевне самі вже побачили, що вебінари впевнено ввійшли до системи дистанційної освіти. Вони давно зарекомендували себе як інструмент для проведення майстер-класів, онлайн-тренінгів і семінарів, корпоративного навчання працівників через інтернет.

І якщо раніше вебінари асоціювалися переважно з позакласними та факультативними заняттями, то зараз все більше вищих навчальних закладів проводять за допомогою вебінарів повноцінні лекції, семінари та навіть екзамени. До того ж виші можуть використовувати вебінари одразу у двох напрямах:

1) проведення віртуальних “Днів відкритих дверей”;

2) навчання студентів.

Віртуальні “Дні відкритих дверей”

Вебінарні сервіси пропонують чудовий спосіб для того, щоб привабити абітурієнтів. За допомогою технології вебінарів можна провести “День відкритих дверей” в онлайн-форматі, коли усі учасники зустрічі знаходяться за моніторами своїх комп’ютерів.

Завдяки такому формату можна розповісти про переваги навчального закладу, факультети й спеціальності, умови вступу. Проведення віртуального Дня відкритих дверей дозволить дізнатися про ваш навчальний заклад максимальній кількості абітурієнтів і їх батьків. Тепер не потрібно вибудовувати графік відвідин університетів, витрачати час та гроші на дорогу. До того ж витрати навчального закладу на проведення такого вебінару будуть незначними. Знадобиться лише комп’ютер, швидкісний інтернет і спеціальна програма для вебінарів.

Завдяки інтерактивному формату майбутні студенти можуть отримати всю необхідну інформацію про програми підготовки, форми навчання, гранти й стипендії, познайомитися з викладачами і не тільки.

Щоб провести “День відкритих дверей” на високому рівні, варто познайомитися з такими інструментами вебінарної програми:

 • Презентація. Показ слайдів допоможе наочно показати переваги ВНЗ, основні напрямки та спеціальності.
 • Відеоролики. Їх зручно використовувати для показу лабораторій, аудиторій, обладнання вишу, відгуків студентів чи потенційних роботодавців.
 • Брендування. В оформленні вебінарного залу можна використати логотип і символіку університету.
 • Банери. Натиснувши на банер майбутні студенти чи інші гості вебінару потраплятимуть на сторінку ВНЗ.
 • Чат. Абітурієнти можуть ставити питання, які їх хвилюють.

Навчання студентів

З часом вебінари можуть замінити звичайні лекції і заняття на території самого вишу. Вже не тільки за кордоном є факультети, де навчання проходить лише онлайн. Звісно, щоб на таких парах усім було комфортно, доведеться попрацювати як викладачам, так і студентам. Останні мають продемонструвати зокрема чималий рівень самодисципліни та мотивації. А от для наступних категорій студентів ця форма занять буде особливо обґрунтованою і незамінною:

1) Студенти, які через обмежені фізичні можливості не можуть відвідувати виш. На жаль, ще не всі заклади освіти мають підіймачі для людей в інвалідних візках, звукові маяки, тактильну плитку чи інше спеціальне обладнання. Тому вебінари — чудова і часто єдина можливість для таких осіб здобути освіту.

2) Студенти заочної форми навчання. Між сесіями та відвідуванням вишу у цих студентів можуть виникнути питання щодо виконання лабораторних і курсових робіт, підготовки до екзаменів. На вебінарі вони можуть поспілкуватися з викладачем, залишаючись у цей час у комфортних умовах, заощаджуючи час і кошти.

Для використання вебінарів у навчальному процесі необхідними будуть такі інструменти:

 • Показ презентацій. Викладач демонструє зображення, графіки, діаграми та інші навчальні матеріали.
 • Указка. Є електронним замінником звичайної шкільної указки, що дозволяє показати окремі фрагменти на екрані.
 • Завантаження файлів. Викладач завантажує електронні книги, посібники, методички, а студенти стягують їх потім на свій комп’ютер.
 • Режим онлайн-конференції. Студенти можуть виходити в ефір, щоб прочитати доповідь, дати відповідь на питання, взяти участь у дискусії.
 • Тестування. Викладач проводить онлайн-тест, щоб дізнатись про засвоєння матеріалу і виставити оцінки.
 • Запис. Проведене заняття можна записати й роздати файл студентам. Завдяки цьому можна декілька раз переглядати вебінар і вивчати матеріал у зручному темпі.
 • Пароль на вебінарну кімнату. Щоб на вебінарі не було сторонніх, для вебінарної кімнати можна встановити пароль, який знають тільки студенти та викладачі.

Висновок. Вебінари у системі вищої освіти — це не просто нова форма проведення лекційних і практичних занять для всіх категорій студентів. Вебінари дозволяють прорекламувати навчальний заклад і зробити його відомим великій кількості абітурієнтів, зокрема завдяки проведенню віртуальних “Днів відкритих дверей”. Окрім того, безперечною перевагою вебінарів є те, що вони роблять освіту доступною і зручною.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *